Asi každý z nás je přirozeně milovník sladkého a vyhledává ho. Sušenky, dortíky a bonbóny naši chuť sice uspokojí, ale našem tělu nepřinesou nic přínosného. Tyto potraviny obsahují velké množství ztužených tuků a klasického bílého cukru. Samozřejmě, že je v pořádku si jednou za čas dopřát. Avšak dnes si představíme několik způsobů, jak zdravěji sladit.
Med a sirupy
Většina nováčků, kteří se začali stravovat zdravější cestou, začne používat na slazení med, což není špatné řešení. Avšak je nutné zmínit, že med je přírodní sacharid, který se skládá z jedné poloviny z fruktózy a z druhé z glukózy. Je to také rychlý sacharid, který Vašemu tělu poskytne pouze zdroj rychlé energie a skoro nic víc. A proto i s jeho používáním byste měli být střídmý a nedávat si ho do každého jídla. Na stejném principu jsou i různé sirupy – rýžový, datlový, čekankový, agáve apod. Jsou to o mnoho Vašemu tělu prospěšnější varianty, jak si pokrm osladit než klasicky, jak jste byli zvyklí.
Umělá sladidla
Umělá sladidla mají hned několik výhod. Za prvé jsou ve většině případu bez kalorií nebo nízkokalorické, což se hodí při dietě a redukci váhy. Druhým benefitem je rozmanitost chutí – na internetu naleznete snad všechny příchutě, o kterých se Vám může zdát. Mezi nejoblíbenější patříflavdrops a zerodrops. Pokud tyto produkty neznáte, tak Vás rychle seznámíme! Jsou to ochucené kapky, které si můžete přidat do jogurtu, těsta na buchtu, kefíru nebo i do kávy a docílíte tím sladší chuti pokrmu nebo nápoje. Je jasné, že ani s umělými sladidly by se nic nemělo přehánět, protože to nejsou látky pro naše tělo přirozené.
Březový cukr
Toto sladidlo je přírodního původu, a proto ho řadí mezi jednu z nejlepších variant. Jeho dalším benefitem je nízký glykemický index, a tudíž je tento výrobek vhodný i pro diabetiky. Na rozdíl od toho obyčejného má tento o 40 % méně kalorií, což se také může hodit při hubnutí. Skvěle se hodí na oslazení kaše, buchty, jogurtu a vlastně čehokoliv.